© Asz Design 2017.

Pomysły na aranżację salonu z aneksem kuchennym


Właściciele niewielkich mieszkań coraz częściej nie mają szans na zamkniętą kuchnię. Salon z aneksem kuchennym z wolna staje się więc rozwiązaniem, dla którego nie ma alternatywy. Na szczęście, nie musi być to wcale dla nas problem. Odpowiednia aranżacja wnętrz pozwala na zmienienie go w wyjątkową przestrzeń.

Zacznij od podłogi

Projektanci wnętrz zwracają uwagę na to, że podłogę w salonie z aneksem kuchennym można zaaranżować na dwa sposoby. Jeśli wykonamy ją z tego samego materiału i utrzymamy w jednolitej kolorystyce, salon wyda się nam większy. Nic więc dziwnego, że omawiane tu rozwiązanie jest typowe dla właścicieli niewielkich kawalerek. Jeśli nie chcemy optycznie powiększać aneksu kuchennego, możemy z kolei zdecydować się nie na jeden, ale na aż dwa rodzaje podłóg. Tylko od nas będzie wówczas zależało to, gdzie przebiegać będzie granica między nimi symbolicznie dzieląca też oba pomieszczenia.

salon z aneksem kuchennym

Otwarty, czy zamknięty?

Bez względu na to, czy jesteśmy właścicielami niewielkiej kawalerki, czy też mieszkania sporej wielkości, tylko od nas zależy to, czy aneks kuchenny będzie otwarty, czy też nie. Jeśli chcemy, aby był on widoczny tylko od czasu do czasu, możemy zainstalować drzwi przesuwne, zarówno zastępujące część ściany, jak i zajmujące całą jej długość. Obecnie największą popularnością cieszą się miłe dla oka drzwi wykonane z płyt MDF, choć modne są też te, które powstają z wykorzystaniem szkła i pleksi, a tym samym nawet zamknięte przepuszczają światło do aneksu. Tworzenie przestrzeni zamkniętej wymaga też zatroszczenia się o odpowiednią kolorystykę drzwi. Najlepiej, jeśli współgra ona z tą, jaka jest obecna w salonie.

Wybieramy meble

Choć panuje przekonanie, że salon z aneksem kuchennym powinien być nowoczesny, nie musimy wcale rezygnować z naszych upodobań, aby podążać za tym trendem. Pamiętajmy więc przede wszystkim o tym, że meble tak w salonie, jak i w samym aneksie powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne, ułatwiające poruszanie się po pomieszczeniu. 

kuchnia styl rustykalny


salon styl rustykalny